Rekonstrukce bytu Hostivař

Datum duben 2017
Lokalita Hostivař
Klient Michaela
Kategorie Obytné

Požadavek klienta: „Jsme tři a nebydlí se nám tu úplně pohodlně. Na sedačku k telce se vejde jen táta. Nejíme pohromadě, protože k jídelnímu stolu se moc nevejdeme a máma si nemá kam sednout, když potřebuje pracovat. Moc se v našem obýváku nepotkáváme. A tak utíkáme na naší chalupu, kde je nám moc dobře. Chceme si společně užít i bydlení v Praze. Chceme změnu!“

Naše řešení

Pokoj není moc velký, ale disponuje krásnou, velkou terasou. Oproti tomu v bytě chybí místo, kde se mohou všichni potkat a v klidu si promluvit. Zdá se, že velký stůl a sedací souprava se do pokoje prostě nevejdou. Musíme na to tedy trochu rafinovaně.

Bílou kuchyňskou linku jsme doplnili o skleněnou zástěnu, kvalitní pracovní desku a řadu horních skříněk, čímž jsme kuchyň opticky zklidnili. Nevzhlednou stěnu se stoupačkou jsme schovali pod dřevěný obklad.

Dominantou místnosti je stůl vyrobený na zakázku v objetí s novou sedací soupravou. Jde o chytrý kousek. Kombinace jídelního a pracovního stolu, který má v desce výklopy se zabudovanými zásuvkami a nabíječkami. Elektřina je podlahou přivedená přímo do nohy stolu. Nikde se nepovalují žádné kabely. Stůl jsme doplnili kvalitními židlemi Merano od české firmy TON. Díky navrženému řešení se do pokoje vejde jak komfortní stůl, tak sedací souprava a další úložné prostory.

Sedačka je natočena pod úhlem a prostor před ní tak přímo vybízí ke vstupu na krásnou terasu. Pod stejným úhlem je řešena i komoda, ve které je mimo jiné i odvětrávaný prostor pro umístění serverového počítače, a nad ní zavěšení pro televizi.

Stěny zdobí police, které s námi hrají na schovávanou. Pootočené pod úhlem své poklady ukáží jen z některých směrů. Pokoj tak působí uklizeně i při vystavení drobností a knížek.